O sokolu Rozschatec

Obec Rozsochatec naleznete na Českomoravské vrchovině v okrese Havlíčkův Brod.

V letošní sezóně 2018/2019 máme tři fotbalové týmy.

• Muži A - hrají I.B třídu skupina A kraje Vysočina.
  • Muži B - hrají III. třídu okresu Havlíčkův Brod.
  • Žáci - máme starší a mladší žáky, oba hrají Okresní přebor.

Historie Sokola v Rozsochatci

K založení Sokola v Rozsochatci došlo 26. října 1950. Přítomno bylo asi 34 zakládajících členů, z toho 6 žen. Tento den byl také zvolen zakládající výbor:

Stehno Karel - starosta, Zvolánek Ladislav - místostarosta, Hrdina Bohumil - jednatel, Šemík František - náčelník, Fialová Růžena - náčelnice, Straka Bedřich - vzdělavatel, Mach Zdeněk - hospodář, Zadina Jan - revizor.

Na první schůzi byla dohoda o úpravě hřiště na tenis, odbíjenou a na dobudování kluziště na hokej. Fotbal se u nás začal hrát přibližně v 60 letech.Nehrálo se to závodně, ale jenom v přátelských zápasech. Až po úpravě fotbalového hřiště v roce 1961, se začalo uvažovat o založení fotbalového mužstva. Povedlo se to však až v roce 1963. Po založení se hrála III.třída v okresním přeboru. Žákovské mužstvo bylo založeno v roce 1971.

V roce 2000 bylo založeno fotbalové mužstvo dorostu. To fungovalo 4 roky, ale pro stáří hráčů vzniklo z dorostu v roce 2004 mužstvo mužů Rozsochatec B. Také tento rok se podařilo mužům Rozsochatec A postoupit po dlouhé době do III. Třídy. Největší úspěchy pro naše fotbalisty, byl postup z III. třídy do okresního přeboru v roce 2009. Žákům se podařilo poprvé vyhrát okresní přebor v roce 2011 a to zrovna 30 let od jejich vzniku. Dnes máme poprvé za existence TJ Sokola Rozsochatec čtyři mužstva. Dvě mužstva mužů, znova založený dorost a žáky.

V roce 1980 byla dostavěná nová zděná fotbalová kabina. V roce 1981 se také naposledy upravilo fotbalové hřiště hlavně rozměrově a takovou velikost má i dnes. . Další menší úprava hřiště nastala v roce 2007. Rekonstrukce kabiny nastala v roce 2010. Zde se vytvořili nové sprchy, WC pro diváky a přístřešek před kabinou..

Poděkování si zaslouží mnoho osobnosti našeho oddílu, hlavně lidé, kteří oddíl zakládali a Ti, kteří se o chod oddílu starají dodnes. To se týká jak členů tak i nečlenů našeho fotbalového klubu.