Zápas v Jiřicích

06.09.2018

2. 9. 2018 Dálnice Speřice/Jiřice - Rozsochatec 5 : 0 (2 : 0)

Střelci - 22. Čermák Jan, 30. Čermák Jan, 45. Melmuka Matěj, 60. Krejčí Filip, 66. Růžička Jakub

Karty - ŽK - 55.Čermák Jan - 49. Ledvinka Ondra, 51. Kotlas Tomáš

Sestava : Venc Adam - Tříska Ondra, Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Hejný Láďa

Další kolo jsme odehráli opět na soupeřově hřišti, tentokrát v Jiřicích u Humpolce, kde svoje domácí zápasy hraje mužstvo Speřic. Z minulých vzájemných zápasů jsme věděli, že utkání nebude nic lehkého, bilanci s tím soupeřem máme dobrou (remíza-výhra), ale nikde se bodový zisk nerodil jednoduše.

Hřiště bylo krátké, ale za to široké, což napovídalo, že se bude bojovat o každý metr a osobní souboje budou asi rozhodujícím faktorem k úspěchu. Oproti minulému zápasu už jsme odjeli jen se staršími žáky. Už od prvních minut se potvrdilo, že domácí své hřiště znají a nám to dělalo trochu problém. Domácí své útoky většinou táhli po stranách hřiště, kde jsme je nedokázali zachytávat. Centrované balony ze stran nám pak dělaly velké problémy, a když už se podařilo míč odrazit za vápno většinou tam stáli jen hráči soupeře, kteří se nejdříve jen zastřelovali a branku míjeli jen o kousek. Naše útoky pak končily po většinu na prvním obránci a když už se nám nějaká ta střela povedla, soupeř ji většinou srazil na roh. Těch jsme kopali v rozmezích 5.-15. min. Snad 6, ale vždy jen na prvního hráče, který v pohodě míč odvrátil. Z jednoho takového odkopnutí se dostali domácí do vedení a to v 22. min., kdy se domácí útočník odkopnutého balónu zmocnil, nedal Vencovi šanci a střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Od té to doby nás domácí přehrávali hlavně v osobních soubojích a jejich pokusy jen se štěstím nekončily v bráně. Napadali naší rozehrávku už za půlkou a po jednom takovém povedeném vypíchnutí míče ve 30. min., kdy naše obrana zaváhala, soupeř dostal míč před naší branku, kde nikým nehlídaný útočník pohodlně navýšil vedení na 2:0. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí.

V poločase jsme se snažili kluky hlavně uklidnit a nabádat k většímu důrazu v soubojích o míč.

Druhou půlku jsme nezačali úplně špatně, vytvořili jsme si několik slibných šancí, ale opět ani jedna nevedla k přímému ohrožení branky. Následné rohy pak pro soupeře nebyly v tom to zápase ničím nebezpečným. Domácí tak nadále pokračovali ve své aktivní, nátlakové hře a nutili nás k chybám v rozehrávce. Ve 45 min. Po špatném vyhození gólmana přes střed hřiště a slabému důrazu obránců domácí záložník přešel přes dva naše hráče a střelou podél gólmana zvýšil již na 3:0. Pak jsme se začali věnovat více výkonu rozhodčího než našemu a odnesl to žlutou kartou Ledvinka po faulu a za zbytečné řeči i Kotlas. V 60. min. domácí zahrávali roh, Venc dobrým vyběhnutím míč vyrazil, ale bohužel přesně na nohu soupeřova útočníka, který doklepl míč do prázdné brány 4:0. Kluci se i na dále snažili, alespoň o korekci výsledků, ale ten to zápas jim prostě herně nevyšel. Domácí v 68. min. Po naší špatné rozehrávce pečetili svou výhru na 5:0. A je nutno říci, že zaslouženě.

Hodnocení trenéra:

Bohužel jsme nenavázali na náš dobrý výkon proti Leštině a tím i trochu soupeři hru usnadnili. Gólman domácích musel zasahovat snad jen dvakrát, jinak se nám ho nepodařilo moc prověřit. I když kluci bojovali a snažili se, byl to spíš zmar. Je třeba na to rychle zapomenout a myslet na další zápasy. Zlepšíme-li přístup v tréninku, snad se i výsledky dostaví.