Ve 4.kole k nám zajížděl Tis

09.09.2018

8. 9. 2018, Rozsochatec - Tis 6:4 (3:3)

Střelci - 10. Kotlas Tomáš, 17. Šulista Daniel, 40. Jirsa Petr, 51. Hejný Ladislav, 21. Šulista Daniel, 52. Jirsa Petr - 7. Šimánek Daniel, 23. Sýkora Josef, 31. Šimánek Daniel (pen.), 60. Sýkora Josef

Sestava : Venc Adam - Tříska Ondra, Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Hejný Láďa, Tůma Roman, Valentová Míša

Ve 4.kole k nám zajížděl tím z Tisu, který pro nás byl velkou neznámou, protože jsme s ním za tím v žádné kategorii nehráli. Podle výsledků předchozích kol jsme očekávali vyrovnanou partii.

Začátkem zápasu jsme nechytili tempo a Tis nás za to potrestal vedoucí brankou. V 7. minutě si útočník soupeře přebal míč již na své polovině a slalomem "Pojď sem. Kam jdeš? " přešel středem hřiště a zakončil k tyči branky bezmocného Vence 0:1. Hru jsme po té vyrovnali a dokonce si vytvořili mírný tlak na branku Tisu, díky kterému jsme mohli zahrávat několik rohů. Jeden z nich, v 10. minutě, se podařilo přetáhnout až na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Kotlas uklidil míč hlavou do odkryté brány 1:1. Hra pokračovala v dobrém tempu, kde se oba týmy snažily o hru po zemi s pěknými kombinacemi. Po jedné takové se nám podařilo v 17. minutě prostrčit míč středem hřiště na nabíhajícího Kotlase, kterého soupeřovi obránci nedokázali zachytit a on postupoval z boku sám na gólmana, jeho střela se však odrazila o tyč přímo na nohu dobíhajícího Šulisty, který balon bez problému dorazil do brány 2:1. Vydařenou desetiminutovku v 21. minutě dokončil gólem na 3:1 Šulista, opět po dobře zahraném rohu, kdy odražený míč dohrál za záda bezmocného gólmana. Bohužel jak jsme poločas začali, tak jsme ho i skončili. Slabým důrazem ve 23. minutě uprostřed hřiště jsme umožnili jednomu hráči projít přes naše dva hráče až k naší brance, kde nahrál do strany na svého nabíhajícího spoluhráče a pro něj už nebyl problém dostat míč do naší branky- 3:2. A jako by toho nebylo málo, tak ještě do poločasu v 31.minutě, musel Venc na poslední chvíli hasit náběh útočníka za obranu jen za cenu faulu, který znamenal pokutový kop. Hostují hráč ho proměnil s přehledem a stanovil tak poločasové skóre na 3:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a soupeři toho moc nedovolovali. Hned ve 40. minutě se povedla pěkná akce po lajně, ze které se centr snesl až ke zadní tyči kde náš hráč balon poslal zpětnou nahrávkou na hranici vápna a tam nabíhající Jirsa s přehledem uklidil míč ranou k tyči 4:3. Po dvou zápasech, kde spíše druhé poločasy nás nezastihli v dobrém rozpoložení, jsme v tomto měli jasně navrch a hlavně to dokázali zúročit i v podobě gólů. V 51. minutě jsme přidali další gól z rohu a to už třetí v tomto zápase, kde po závaru před bránou se nejlépe zorientoval Jirsa a dorazil do branky míč, který znamenal vedení 5:3. Po následném rozehrání jsme soupeři hned vypíchli míč a postupovali na branku 3 na 2 . Kluci to sehráli dobře a odměnou byl gól na 6:3, který po pěkné kombinaci do brány dopravil Hejný. Po té jsme sestavu prostřídali, aby se více do hry dostali i kluci, kteří nejsou tak vytěžováni a pošetřili některé, které měli drobné zranění z předchozích zápasů ( odehrány 3zápasy v 7 dnech ) . Zkusili jsme i zamíchat posty. Soupeř v 60. minutě po brejku ještě stačil výsledek korigovat 6:4 . Za zmínku pak stojí jen ŽK v 66. minutě kterou dostal Moldavčuk za nešetrný faul na straně hřiště, kdy byl v souboji o balón o krok později než soupeř s kluzem zasáhl jen jeho nohy. Zápas se pak v klidu dohrál a skončil výsledkem 6:4 pro nás.

Hodnocení trenéra :

I když soupeř přijel z hráči ročníku 2004 - 2007, předvedl se bojovným a fotbalovým výkonem. Kde vyčníval hlavně hráč s číslem 10, který nám dělal velké problémy hlavně ve středu hřiště kde byl schopen přejí i přes dva hráče. Kluky jsme na to upozornili a v druhém poločase vyvarovali těch to chyb. Konečně jsme se prosadili i gólově a to jak ze hry, tak hlavně ze standardních situací. Což byl hlavní rozdíl oproti minulým zápasům, kde šance byly, ale góly ne. Klukům se pak i lépe hrálo a zlepšeným výkonem v druhé půli jsme soupeře dorazili. Ještě bych chtěl upozornit, že první zápas za náš tým po přestupu ze Sobíňova odehrála Míša Valentová, která bohužel nemůže s kluky trénovat v týdnu protože je na internátě, ale ukázala že pokud na zápas přijde, bude platnou členkou týmu jako ostatní hráči.