První zápas starších žáků

30.08.2018

Na první zápas v novém ročníku 2018/2019 jsme zajížděli do Leštiny.

Sobota 25. 8. - Leština -Rozsochatec - 2:5 (1:2)

Střelci:  18. Bárta Tomáš, 67. Fiala Matěj - 4. Moldavčuk Michal, 15. Kotlas Tomáš, 52. Kotlas Tomáš, 56. Tříska Ondřej, 59. Kotlas Tomáš .

Sestava: Venc Adam, Tříska Ondřej, Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Jirsa Petr (K), Ledvinka Ondřej, Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Čáp David, Třísková Kačka.

Na první zápas v novém ročníku 2018/2019 jsme zajížděli do Leštiny. Vinou ještě prázdninového termínu, někteří užívali dovolených a zaslouženého volna před začátkem školního roku a tak jsme odjeli pouze s 8 staršími žáky a dvěma mladšími na střídaní.

I tak jsme věřili, že zápas zvládneme a domů nějaké body přivezeme. Hned od úvodních minut jsme se snažili o rychlou kombinační hru s přihrávkami mezi obránce a vytvořili si několik gólových příležitostí, kde naši hráči šli sami na brankáře. Ten však dobrými zákroky držel svému mužstvu čisté konto. Ve 4 minutě potáhl míč po lajně Kotlas a kličkou do středu hřiště se uvolnil ke střele, kterou ještě gólman vyrazil před vápno, tam však byl nikým nehlídán Moldavčuk (nová posila ze Sobiňova ) a střelou z první odražený míč uklidil k tyči za záda bezmocného gólmana 0:1 . Po té se hra vyrovnala a i domácí si vytvořili pár slibných příležitostí, které se snažili táhnou hlavně po lajnách a zpětnými nahrávkami se dostávali ke střelám. Naštěstí jsme je dokázali buď zablokovat včasným přistoupením k hráčům nebo je chytal bezchybný Venc. Po jedné takové akci domácích se nám podařilo v 15 minutě zápasu rychle rozehrát a brejkovou akci po kolmé nahrávce za obranu od Jirsy zakončil tváří v tvář gólmanovy Kotlas přesně k tyči 0:2. Pak jsme si vybrali slabší chvilky prvního poločasu a nedokázali zachytávat soupeřovi útoky, 2-3 šance soupeře ještě Venc vychytal, ale v 18 minutě předním zůstaly samy dva utočníci soupeře, kteří akci pěkně sehráli a míč uklidili do odkryté branky 1:2 . Zbytek poločasu se dohrával převážně ve středu hřiště a obě mužstva ohrožovala branky jen střelami z dálky s kterými si brankaři v klidu poradili. Poločas tedy skončil za stavu 1:2 pro nás.

Začátek druhého poločasu jsme nedokázali zachytit a soupeř nás 15 minut přehrával vytvořil si i dost příležitostí ke skórování a Venc musel vytáhnout své nejlepší zákroky dne. Naštěstí jsme hlavně díky jemu ustáli a hru srovnali. V následující desetiminutovce jsme rozhodli zápas 2 brankami Kotlase a jednou brankou Třísky 1:5, soupeř už pak jen stihl výsledek korigovat jednou brankou. Utkání se dohrávalo v klidu bez dalších větších šancí na obou stranách.

Hodnocení trenéra :

Byl to první zápas po delší pauze a na hráčích bylo vidět, že se těší a chtějí vyhrát. Lepší pasáže se střídaly s horšími, ale to k tomu to období začátku sezóny patří . Někteří hráči mají za sebou pouze jeden trénink a další 3-4 hráči chyběli. Proto nemá cenu hodnotit jednotlivce. Jako tým jsme sehráli dobré utkání a za vítězstvím jsme si šli od začátku zápasu. Přece jen bych, jednotlivce jmenoval a to oba mladší žáky (Čáp David, Třísková Kačka), kteří s námi jeli a ukázali se ve velmi dobrém světle i když jsou ještě ročníkem 2007 a hráli s o 2-3 roky staršími soupeři.