3. kolo na domácím hřišti

06.09.2018

5. 9. 2018  Rozsochatec - Lípa 0:6 (0:3)

Střelci - 8. Kandr Daniel, 31. Kandr Daniel, 15. Schläfer Zbyněk, 40. Schláfer Vojtěch, 53. Kandr Daniel, 58. Kandr Daniel

Sestava: Venc, Moldavčuk, Jelínek, Tříska, Kotlas, Jirsa, Šulista, Hejný, Ledvinka, Tůma, Musílek

V 3. kole, netradičně ve středu jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Lípy. Ten se vždy prezentuje rychlou kombinační hrou a už první kola, podle jeho výsledků napovídají že to pro nás nebude lehké utkání.

Na tento zápas jsme zvolili změnu rozestavení a i někteří hráči hráli na jiných postech. Od první minuty jsme hráli aktivně a řekl bych, že jsme i měli více ze hry. Vytvořili jsme si několik příležitostí, které bohužel gólem neskončili. Obrana tentokrát hrála od začátku pozorně a pomáhala zakládat útoky, bohužel nás srážel první dotyk s balónem a tím možnost přečíslení soupeře. Útočilo se vždy do plných. Soupeř hrozil převážně kolmými balóny za obranu, kam si zabíhali krajní útočníci a pokoušeli se ohrožovat naší branku. V 8. minutě utkání jsme váhali s rozehrávkou, tu vypíchl hostující útočník a střelou pod gólmanem otevřel skóre zápasu 0:1. I nadále jsme hráli se soupeřem vyrovnanou hru v poli s mírnou převahou, ale šance, které jsme si vytvořili gólem neskončili. A tak nás soupeř potrestal pěknou kombinační akcí po lajně, kde zpětnou nahrávkou připravil gólovou pozici pro svého útočníka, 14. minuta 0:2. Hra se pak začala odvíjet hlavně ve středu hřiště s naší mírnou převahou na balonu. V 30. minutě pak přišla trocha nepozornosti při rozehrávce soupeře od jeho branky, kdy gólman dlouhým výhozem dostal míč až na polovinu hřiště kde nikým neatakovaný hráč prodloužil míč na útočníka, který pak postupoval sám na Vence a střelou k tyči navýšil skóre na 0:3 pro hosty. Poločas skončil s tímto výsledkem.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejnou aktivní hrou jako skončil poločas první, ale vylepšit finální fázi útoku, nejlépe dát nějaký gól. Bohužel se nám na to navázat nepodařilo a začali jsme kupit chybu za chybou a soupeř je dokázal potrestat. Ve 39. minutě při naší ztrátě ve středu hřiště soupeř přešel rychle do útoku, na dva doteky rozehrál míč do strany na volného útočníka, který křižnou střelou ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi šanci 0:4. Od nás to i nadále byla tak trochu křeč, ne že by kluci nebojovali nebo to nějak vypustili, ale prostě se jim nedařilo a díky tomu si i tak trochu na hřišti místy překáželi. Při jednom z pokusu o založení útočné akce v 59. minutě jsme chtěli vyvést míč, soupeř nám ho sebral, rychle poslal míč před bránu, který propadl až na zadní tyč, kde zapomenutý útočník, už neměl větší problém míč uklidit do prázdné brány 0:5. Jediné ohrožení branky soupeře z naší strany se pak omezilo na zahrávání rohů, ale nic s toho golem neskončilo. V 58. minutě soupeř rozjel kombinaci středem hřiště, poslední přihrávku pak roztáhl do stran a pěknou střelou ke vzdálenější tyči dal podobu skóre na 0:6. Konec zápasu se už pak jenom dohrával a k vážnějším ohrožením branek ani na jedné straně nedošlo. Po závěrečném hvizdu tedy na tabuli svítilo skóre 0:6.

Hodnocení trenéra:

Lípa nám ukázala, že její výsledky v předešlých kolech byly zasloužené. Ten to tým bude atakovat nejvyšší příčky tabulky. Odehráli jsme pěkný první poločas, ve kterém kdybychom proměnili vytvořené šance mohlo to utkání vypadat i trochu jinak. Dokázali jsme si, že i s takovým týmem můžeme hrát vyrovnaný a zajímavý fotbal. Ale musíme zlepšit finální část hry a nevyrovnanost ve výkonu po celý zápas. Kluci zlepšili přístup i na tréninku, po ne moc podařeném začátku sezony a myslím, že výsledky se určitě dostaví, třeba už v dalším zápase v sobotu, doma proti Tisu.