3. 10. Starší žáci Mírovka

06.10.2018

Rozsochatec - Mírovka  4:0 (1:0)

Sestava: Venc Adam - Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Čáp David, Tříska Ondra, Musílek Tomáš, Hejný Láďa, Roman Tůma

Góly: 6. Jirsa Petr, 60. Šulista Daniel, 69. Kotlas Tomáš, 70. Jirsa Petr

Poslední vložené kolo podzimu jsme sehráli doma s Mírovkou.

Zápas jsme začali hned od začátku náporem a soupeře zatlačili na jeho polovině. Po kombinacích středem hřiště se ke střele dostal Kotlas, Jirsa i Šulista, ale bez gólového efektu, buď byla střela sražena nebo ji gólman chytil. V 6.minutě jsme zahrávali aut, Kotlas si naběhl k lajně, obešel bránícího hráče a přesným centrem před bránu našel nabíhajícího Jirsu 1:0. Od té to doby jsme začali ve hře kupit hodně chyb a přestali jsme hrát svou aktivní hru. Soupeř začal více vyrovnávat hru v poli a dělal nám problémy hlavně rychlými výpady, rychlonohých obráncům, kterým jsme rychlostně nestačili. Naštěstí z toho byla jen nastřelená tyč po zaváhání jednoho z našich obránců, ostatní pokusy zastavil buď dobře pozičně hrající Tříska nebo jistý Venc v bráně. My jsme do poločasu stihli nastřelit jen tyč z přímého kopu Kotlasem. Poločas tak skončil 1:0 pro nás.

V kabině jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb, přesnost nahrávek a proměnit nějaké šance jinak se budeme o výsledek bát do konce zápasu.

Bohužel nic z toho jsme nenaplnili a dál jsme čelili útočným výpadům rychlých a šikovných obránců Mírovky, které ale výraznou šancí neskončily, když už jsme se dostali kombinací do náběhu za obranu byla nahrávka moc dlouhá a v klidu jí chytil gólman nebo obránce soupeře doběhl. Pokusili jsme se s tím něco udělat a vystřídali do útoku Evžu s Láďou. Jejich rychlost a houževnatost dělala obráncům Mírovky problémy a jim už pak nezbývalo tolik sil a času na útočení. Díky tomu jsme si začali i my vytvářet větší příležitosti. V 52. minutě zatáhl Evža balón po lajně a přesným centrem našel před bránou osamoceného Ledvinku, jeho střelu ze dvou metrů však gólman reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Do té doby se nám rohy moc nedařily a skoro všechny končily v zámezí už při jejich rozehrání. Za zmínku pak stojí tři rohy po sebě, které Jirsa poslal vždy na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Kotlas ztroskotal dvakrát na dobrém gólmanovi a jednou netrefil branku on sám. V 61. minutě se už podařilo dostat míč na záda Mírovského gólmana, když Evža po souboji u lajny vybojoval míč a předložil ho před bránu nabíhajícímu Šulistovi, ten z první dostal přes padajícího gólmana míč do sítě, nutné říci že se štěstím 2:0 . To do té doby ještě aktivní hosty zlomilo a nás nakoplo. Poslední desetiminutovku už jsme odehráliv tlaku na soupeřovu bránu a přidali ještě dva góly. Kdy 69. minutě nejprve Kotlas využil nahrávku Šulisty a "nechytatelnou" střelou zvyšoval na 3:0, nechytatelnou pro to, že jinak si nedokážu vysvětlit proč do té doby výborný gólman hostí si balon do branky pomalu hodil sám. Následně po rozehrání a vybojovaném míči, Jirsa a tady už opravdu pěknou střelou k tyči stanovil konečný výsledek na 4:0.

Hodnocení trenéra :

Povedl se nám začátek prvního a konec druhého poločasu, kdy taky padly všechny naše góly, jinak to bylo trápení podobné všem prozatím odehraným zápasům s Mírovkou. Tento soupeř nám dlouhodobě nesedí a jsem rád, že jsme konečně dokázali vyhrát takovým rozdílem. Dobrý zápas odehráli hlavně Evža s Láďou, i když se gólově neprosadili dělali pohybem a napadáním prostor pro ostatní a ukázali, že i střídající hráči mají v týmu své důležité místo. Upevnili jsme si 3.místo v tabulce a to je dobré.

Článek je psaný až v pátek a tak bych chtěl i tou to cestou popřát rychlé uzdravení Adamovi, který si nešťastně při tréninku zlomil prst a podzim už dohraje jen jako divák. Jeho stabilní výkony nám budou chybět, ale věřím že kluci budou bojovat i za něj.