29. 9. 2018, Starší žáci Šmolovy

29. 9. 2018, Šmolovy - Rozsochatec 2:5 (1:3)

Sestava : Venc Adam - Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Čáp David, Tříska Ondra, Musílek Tomáš

Góly: 11. Duben Dominik, 59. Doležal Jakub - 5. Jirsa Petr, 23. Kotlas Tomáš, 34. Šulista Daniel,

66. Kotlas Tomáš, 67. Musílek Tomáš

Se soupeřem ze Šmolov jsme se doposud na hřišti nepotkali, ale podle postavení v tabulce jsme domů nějaký bod odvést chtěli, nejlépe všechny.

Zápas jsme začali aktivně a už v 5. minutě jsme se ujali vedení. Jirsa vyhrál důležitý souboj uprostřed hřiště a otevřela se mu tím možnost postupovat sám na gólmana, 100% toho využil a zajistil tak vedení 0:1. Domácí hrozili převážně z rozehrávek standardních situací. Kdy nakopávali míče za obranou linii a tam si nabíhal vždy nikým nekrytý útočník. V 11.minutě se jim podařilo z takové to rozehrávky vyrovnat na 1:1, kdy útočník byl u balónu o krok dřív než vybíhající Venc a balon usměrnil za jeho záda. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Nám se poměrně slušně dařila kombinace a především průniky po lajně rychlým Evžou, které následně zakončoval přesnými pasy před bránu domácích, volaly po navýšení skóre. Bohužel vždy chyběl malý krok nebo trochu toho štěstí. Obrana pracovala spolehlivě tak že soupeř se do šancí ze hry moc nedostával. Ve 23. minutě Šulista zachytil výkop gólmana, přihrál na Jirsu a ten prostrčil z první na Kotlase, který si parádičkou obhodil obránce a zakončil za záda bezmocného gólmana 1:2. Do poločasu se nám podařilo skórovat ještě jednou. A to v 34. minutě, kdy se povedla kombinace vedená po lajně Evžou, ten nahrál přesně na nohu Šulistovi a před prázdnou bránu už nebyl problém se trefit 1:3. Tak i poločas skončil.

Druhý poločas se hra trochu zklidnila a byl to spíše boj uprostřed hřiště. I když jsme měli více ze hry a soupeře opticky přehrávali, byly to právě Šmolovy, které se v druhém poločase trefily jako první. Stalo se tak v 59. minutě a gól to byl jak přes kopírák toho prvního, rozehraný přímý kop za obranu a rychlý náběh útočníka, který poslal míč pod vybíhajícím Vencem 2:3.

V té to chvíli jsme trochu znejistěli v rozehrávce a soupeř se dostal na koně. Obrana, ale fungovala v tom to utkání bez větších chyb a tak se soupeř do přímého ohrožení branky nedostával. Naopak nám se podařilo utkání gólově překlopit na naší stranu a v poklidu ho pak dohrát. Nejprve v 66. minutě navýšil skóre na 2:4 Kotlas po pěkné kombinaci se Šulistou a povedenou dvouminutovkou v 67. minutě rozhodl o konečném výsledku Evža, kdy důrazným napadáním rozehrávky domácích, si sám vybojoval balón a nekompromisně zavěsil pod břevno domácí branky 2:5. Nic další ho se už nestalo a zápas tímto rozdílem i skončil.

Hodnocení trenéra:

Před odjezdem jsme museli sice řešit nečekané absence pro nemoc, ale vzali jsme sebou z mladších Davida Čápa, který i pak v utkání ukázal, že je pro nás dobrým příslibem do budoucna. Zápas jsme odehráli v dobrém tempu a po pěkném výkonu si odvezli všechny 3 body domů. V tabulce nám to po víkendu vyneslo pěkné 3. místo a doufám že si ho budeme užívat co nejdéle. Ve středu nás čeká vložené kolo s Mírovkou a dá se očekávat těžký boj.