22. 9. Starší žáci Štoky

25.09.2018

22. 9. 2018, Rozsochatec - Štoky  0:0

Sestava : Venc Adam - Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Hejný Láďa, Tůma Roman, Valentová Míša

Další domácí zápas jsme sehráli se Štoky.

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že to bude opravdu vyrovnané utkání a o bodech rozhodnou jen maličkosti. Nám vyšel začátek o trochu lépe než soupeři. V prvních deseti minutách jsme si vytvořili tři slibné šance, kdy nejprve Kotlas šel sám na brankaře, ale ten v časným vyběhnutím jeho šanci zmařil a pak dva pěkné průniky ze stran, ale ty taky skončili u gólmana hostí. Hra se pak trochu vyrovnala a do šancí se dostávali i hosté. Naštěstí Venc se na sobotní ráno dobře vyspal a předváděl parádní zákroky. Obě mužstva si vypracovala i dosti rohů, ale buď čarovali gólmani nebo útočníci na obou stranách nebyli dosti důrazní. První půlka tak skončila bez branek.

Do druhé půle jsme kluky nabádali k většímu důrazu v soubojích o balon a ke zkrácení hřiště, protože v první půli se soupeř v některých fázích snadno dostával k odraženým míčům.

V druhém poločase to byl stále souboj o každý metr hřiště a obě mužstva hrála rychlý a pohledný fotbal, bohužel gólmani se dnes rozhodli, že za svá záda nepustí žádní míč. Když už se tak podařilo tak v našem případě stála v cestě tyč Štocké branky a v případě hostů u nás velké štěstí, když míč poskakoval na brankové čáře, ale nikdo s útočníků hostů i díky obětavosti naší obrany se k němu nedostal a mi ho zahráli na roh. Zápas tak dospěl do bezbrankového konce a musím říct, že i nezaujatý divák musel souhlasit, že dělba bodů byla spravedlivá.

Hodnocení trenéra :

Celý tým makal naplno po celý zápas, měli v nohách třetí zápas v šesti dnech a dokázali udržet šňůru neporazitelnosti. Ukázali, jak se správně bojuje o body a hodně mě potěšili. Ovšem vyzvednout musím hlavně Adama v bráně, tak to parádní výkon gólmana už jsem dlouho neviděl.

Teď nás čeká příští víkend soupeř ze spodní části tabulky, ale musíme se na to připravit zodpovědně a v týdnu dobře potrénovat jsme v půlce podzimu a ještě nás čeká hodně práce.