16. 9. Starší žáci v Úsobí

19.09.2018

16. 9. 2018, Úsobí - Rozsochatec - 0:6 (0:3)

Střelci - 12. Ledvinka Ondřej, 19. Ledvinka Ondřej, 22. Ledvinka Ondřej, 36. Jirsa Petr, 50. Kotlas Tomáš, 62. Šulista Daniel

Sestava : Tříska Ondra - Moldavčuk Michal, Jelínek Karel, Ledvinka Ondra, Jirsa Petr (K), Kotlas Tomáš, Šulista Dan, Tůma Roman, Valentová Míša, Musílek Tomáš " Evža"

Další kolo jsme zajížděli na hřiště do Úsobí, posilněni zlepšeným výkonem z posledního zápasu, kde jsme také chtěli udělat dobrý výsledek a hlavně předvést dobrou hru.

Po úvodním oťukávání, kdy se hrálo především ve středu hřiště, se přízemní střelou prezentoval Kotlas, ale míč minul bránu jen o kousek. Získávali jsme větší převahu na míči a snažili se hrát po zemi krátké přihrávky do stran, kde se klukům dařilo přecházet jeden na jednoho a následně posílat centry nebo přihrávky před branku. U jedné takové akce se nám podařilo vybojovat roh. Po jeho rozehrání ve 12. minutě jsme otevřeli skóre, míč se odrazil od brankáře na nikým nehlídaného Ledvinku a ten už věděl, jak s nabídnutou šancí naložit 0:1. Soupeř se moc na dostřel naší branky nedostával útoky středem rozbíjela pozorná Míša Valentová, a když se pokoušel prosadit po lajnách, tak si to naši krajní obránci také pohlídali. Při dalším útoku v 19.minutě, tentokrát středem hřiště, vedl míč Ledvinka. Při pokusu o kličku mu zůstal míč za nohou, ale než soupeř stihl zareagovat vybojoval si ho Ledvinka zpátky, přistrčil si ho na střed a ranou ke vzdálenější tyči navýšil naše vedení na 0:2.

Dvě minuty na to v 21. se roztáhla hra do strany na Šulistu, ten zatáhl míč až na úroveň vápna a přes bránícího hráče odcentroval míč před bránu. Přetažený centr si našel Jirsa, kličkou se uvolnil a přesnou zpětnou nahrávkou našel naběhnutého Ledvinku, který pohotovou střelou nedal gólmanovi šanci 0:3. Zápas jsme pak drželi pod kontrolou, soupeř se nás pokoušel zaskočit výpady svého stopera, který si vzal míč na své polovině a snažil se s ním proběhnout celé hřiště. Je pravda, že se mu to i docela dařilo, ale vždy ho včas o míč, ještě před možností ohrozit naší branku, připravil některý z našich obránců. Poločas jsme ukončili ještě jednou šancí vedenou po lajně, i když měla gólové parametry v síti neskončila.

Druhý poločas jsme začali nejlépe jak to šlo. Po rozehrání jsme zatáhli míč do lajny, následný centr před bránu zakončoval "Evža", gólman jeho střelu ještě vyrazil a následnou dorážku dobíhajícího Jirsy už nechytil 0:4. Druhou půlku jsme pokračovali v nastaveném tempu z té první. Prostřídali jsme hráče a oba střídající se hned od začátku zapojovali do kombinace, po jedné takové v 42.min. Evža zatáhl balon do lajny kde se pěkně uvolnil a poslal centr do vápna, bohužel obránci ho srazili na roh, z následného rozehrání se žádné nebezpečí pro soupeřovu bránu nekonalo. Ve 49. minutě začala akce středem u Šulisty, který si všiml nabíhajícího Jirsy u lajny a míč mu prostrčil mezi dvěma protihráči. Ten po prvním doteku s míčem využil náběh Kotlase mezi obranu a vyslal ho do brejku, aby nadvakrát překonal gólmana a navýšil skóre v náš prospěch na 0:5. V 58. minutě si Kotlas za komentář k faulu na jeho osobu vysloužil ŽK. Zápas byl plně v naší režii a soupeř nijak naší bránu neohrožoval, většinu pokusů o průnik jsme zastavili hned na začátku nebo naše obrana ve spolupráci s Třískou, který v tom to zápasu zaskakoval v bráně za nemocného Vence a nohou si i na tomto postu zahrál docela dost. V 63. minutě jsme rozehráli míč opět přes střed, kde Jirsa poslal do zakončení mezi obránce Šulistu a ten pohotovou střelou podél gólmana rozvlnil síť po šesté 0:6 a dal tak konečnou podobu výsledku. Do konce zápasu už stihl jen dostat Jirsa ŽK za poznámku směrem k rozhodčímu, ale jinak se nic zvláštního nestalo a dohrálo se v klidu.

Hodnocení trenéra:

Zaslouženě jsme z Úsobí odvezli všechny body, kluci (a holka) předváděli pěkné kombinační akce a je vidět, že když se daří střelecky roste i sebevědomí a klid na míči. Po celý zápas jsme si drželi kvalitní hru i rozehrávku a jen doufám, že to bude v dalších zápasech pokračovat.

Čeká nás teď zase anglický týden, kde ve středu zajíždíme na Lipnici, abychom vybojovali 3 body vzhledem k postavení soupeře v tabulce. V sobotu pak doma přivítáme Štoky. Pro nás to bude další zkouška, jestli umíme bodovat i s lepším soupeřem.